Podsumowanie najciekawszych projektów wykonanych w 2017

WITAMY PO DŁUŻSZEJ NIEOBECNOŚCI NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!

Choć w zeszłym roku nie publikowaliśmy wielu informacji dotyczących wykonywanych przez nas prac, cały rok 2017 był bardzo bogaty w projekty polskie i zagraniczne.

Poniżej prezentujemy najciekawsze realizacje, w których specjaliści firmy WWTECH mieli okazję pokazać swój profesjonalizm i umiejętności, mierząc się z presją czasu i z powodzeniem wdrażając nowe rozwiązania.

 


KOZIENICE — MODERNIZACJA TURBOZESPOŁÓW ELEKTROWNI KONWENCJONALNEJ

Na zlecenie głównego wykonawcy WWTECH rozpoczął pracę w drugiej co do wielkości elektrowni węglowej w Polsce.

Prace obróbcze dotyczyły remontu modernizacyjnego turbozespołów dwóch bloków wspomnianej elektrowni. Zakres wykonanych prac to:

 • Obróbka pod dławnice oraz wytoczenia KZSP wraz z przywróceniem geometrii.
 • Obróbka stojaków łożyskowych wraz z przywróceniem geometrii.
 • Obróbka wszystkich zaworów regulujących oraz odcinających — zarówno powierzchni pod dyfuzory, jak i uszczelniających i centrujących wraz z przywróceniem geometrii.
 • Wykonanie nowych otworów w korpusach pod termopary oraz pod sondy.
 • Obróbka wszystkich kołnierzy na przelotniach i korpusach.
 • Legalizacja wszystkich gwintów wewnętrznych do M90.
 • Wycięcie wraz z ukosowaniem wszystkich rurociągów dolotowych i wylotowych.
 • Frezowanie zawieszeń w korpusach turbin.

Wszystkie te prace wykonaliśmy na medal i zgodnie z harmonogramem trwania projektu!

 

 

KATOWICE — OBRÓBKA OTWORÓW SPRZĘGOWYCH

Tym razem specjaliści firmy WWTECH mieli okazję przeprowadzić prace w jednej z najstarszych kopalni w Polsce, polegające na obróbce otworów sprzęgowych maszyny wyciągowej poprzez ich roztaczanie oraz honowanie.

Główna trudność polegała na tym, że maszyna poddawana obróbce znajdowała się na głównej ścieżce krytycznej. Jednak nasi konstruktorzy ze współpracy z narzędziownią skonstruowali specjalnie na potrzeby ww. zadania maszynę, która umożliwiła sprawne wykonanie zaplanowanych prac.

Czas pracy został skrócony z 48 do 24 godzin, co pozwoliło na wcześniejsze uruchomienie maszyn i błyskawiczne przywrócenie normalnego funkcjonowania kopalni.

 

 

CZECHY — LEGALIZACJA POWIERZCHNI OSADCZYCH

Nasz kolejny sukces to duży projekt zrealizowany przez inżynierów firmy WWTECH dla jednej z czołowych firm z branży Hydropower na świecie!

Nasze prace polegały na legalizacji kluczowych powierzchni osadczych, odpowiedzialnych za prawidłową geometrię turbiny. Realizacja tego projektu możliwa była tylko dzięki naszemu doświadczeniu, sprzętowi, jaki posiadamy oraz precyzyjnym pomiarom 3D, które pokazały zamawiającemu w sposób namacalny efekty przeprowadzonych prac.

Firma WWTECH wykonała skomplikowaną obróbkę czterech kołnierzy aparatu ssącego o średnicy 4100 mm oraz dwóch rur ssących na dwóch turbinach.

Choć praca była trudna, projekt został zakończony pełnym sukcesem po 5 dniach roboczych.

 

 

CHORWACJA — DWA PROJEKTY OBRÓBCZE NA NOWO BUDOWANYCH JEDNOSTKACH: DREDGER I PŁYWAJĄCY DŹWIG

W zeszłym roku zaufała nam też stocznia, należąca do grona 100 największych na świecie i nie zawiodła się! Wykonane prace w pełni zaspokoiły wymagania Klienta.

Podczas tego projektu wykonaliśmy dwie obróbki na nowo budowanych jednostkach:

 • Dredger – statek przeznaczony do pogłębiania/odmulania dna.

  Tu nasza praca polegała na obróbce wszystkich kluczowych punktów jednostki, odpowiedzialnych za poprawne działanie narzędzi technicznych oraz prowadzenie pomiarów z zastosowaniem technologii 3D przy użyciu Lasertrackerów.

 • Pływający dźwig przeznaczony do stawiania farm wiatrowych na morzu za linią horyzontu.

  Tutaj wykonywane przez nas prace polegały na obróbce ślizgów pionowych pod kolumny ruchome oraz na obróbce powierzchni osadczych pod pędniki azymutalne.

 

 

SERBIA — OBRÓBKA POWIERZCHNI ODPOWIEDZIALNYCH ZA ODTWORZENIE GEOMETRII NOŻYC DO CIĘCIA BLACHY

Był to długi projekt, którego realizacja trwała aż 10 dni. Kompleksowa obróbka została oczywiście zakończona sukcesem!

Ze względu na bardzo napięty harmonogram zadania, inżynierowie firmy WWTECH pracowali na trzy zmiany, cały czas korzystając z dostępnych maszyn.

W celu maksymalnego skrócenia czasu obróbki przygotowaliśmy specjalną konstrukcję wsporniczą dla maszyn, która jednocześnie usztywniała całą konstrukcję nożyc.

Prace te były prowadzone pod ciągłym nadzorem Lasera Trackera Faro.

 

MACEDONIA — OBRÓBKA KLATKI WALCOWNICZEJ

To kolejny duży i długi projekt uwieńczony sukcesem dzięki pracy niezawodnych inżynierów firmy WWTECH.

Główny problem polegał na przywróceniu odpowiedniej geometrii kluczowej klatki walcowniczej, która nie miała wymaganej prostopadłości, równoległości i płaskości.

Nasze prace polegały na przywróceniu jej poprawnych parametrów, których efektem było uzyskanie finalnego produktu, tolerancyjnego pod względem norm pomiarowych.

Projekt został wykonany w przeciągu 14 dni. W pocie czoła pracowaliśmy na dwie zmiany po 10 godzin, ale dzięki temu możemy z czystym sumieniem przypisać do konta naszej firmy kolejny sukces!

 

 

MACEDONIA — OBRÓBKA MECHANICZNA KOŁNIERZA

Po wcześniejszym sukcesie, na zlecenie macedońskiej firmy wykonaliśmy obróbkę kołnierza o śr. 2826 mm.

Zgodnie z planem projekt miał być zrealizowany w ciągu 8 dni, jednak dzięki doświadczeniu, jakie posiadamy, wykonaliśmy go w 4 dni i uzyskaliśmy płaskość danego kołnierza o wartości 0,2 mm.

 

 

TURCJA — OBRÓBKA POWIERZCHNI POD ŁOŻYSKO NA WALE TURBINY

Ten projekt wymagał od naszych konstruktorów bardzo precyzyjnego przygotowania. Celem było wykonanie obróbki powierzchni pod łożysko ślizgowe na wale turbiny na rzece Tygrys.

Musieliśmy zaprojektować i stworzyć maszynę, która będzie mogła sprostać tej obróbce. Cała maszyna została wykonana w narzędziowni WWTECH pod stałą kontrolą technologów. Przygotowania do tak skomplikowanego projektu zajęły nam — wraz z testami — aż trzy miesiące. Włożony wysiłek się opłacił – osiągnięty efekt był znakomity!.

Błąd kształtu, jaki udało się nam uzyskać, to 0,02 mm na średnicy 1150 mm. Długość obróbki wynosiła 815 mm. Uzyskana chropowatość to 0,3 Ra.

Kolejny raz nasza firma udowodniła, że posiadanie własnego biura konstrukcyjnego i zespołu doświadczonych technologów oraz narzędziowni wyposażonej w najnowsze maszyny CNC gwarantuje doskonałą realizację skomplikowanych prac.

 

 

 

*******************

W związku z realizacją Projektu „WWTECH EUROAZJATYCKIM LIDEREM W MOBILNEJ OBRÓBCE SKRAWANIEM” uczestniczyliśmy w kilku wydarzeniach w Kazachstanie!

 

6-7 WRZEŚNIA 2017 — POLSKO-KAZACHSTAŃSKIE FORUM GOSPODARCZE — ASTANA

W dn. 6 września 2017 r. nasza firma uczestniczyła w konferencjach oraz spotkaniach B2B, podczas których zdobywaliśmy wiedzę dotyczącą rynku w Kazachstanie oraz potencjalnych działań mających na celu współpracę z kontrahentami.

Najważniejszym wydarzeniem dnia było spotkanie prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Republiki Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w sprawie podpisania umów o współpracy.

7 września 2017 był Dniem Polski na EXPO 2017. Głównym wydarzeniem było wystąpienia Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz wizyta na EXPO ASTANA 2017, gdzie zwiedzaliśmy pawilony wystawców, w tym z Polski. Polskie stoisko zdobyło złoty medal za najlepszy design wnętrza.

 

 

21-23 WRZEŚNIA 2017 — TARGI MINING WORLD CENTRAL ASIA — AŁMATY

Dla firmy WWTech, wystawiającej się na własnym stoisku, targi były okazją do spotkań z zagranicznymi firmami. Wyspecjalizowane usługi firmy WWTech cieszyły się dużym zainteresowaniem potencjalnych kontrahentów z Kazachstanu i nie tylko.

 

 

24-26 PAŹDZIERNIKA 2017 — TARGI POWER KAZACHSTAN — AŁMATY

Podczas tego wydarzenia, poświęconego tematyce energii, zrównoważonej energetyce i branży oświetleniowej, firma WWTech również wystawiała się na swoim stoisku, gdzie odwiedzający mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zakresu działań naszej firmy.

Zainteresowanie było duże — głównie ze strony przedstawicieli przedsiębiorców reprezentujących branżę energetyczną m.in. z Kazachstanu, Chin i Niemiec.

 

 

14-17 LISTOPADA 2017 — INDYWIDUALNA MISJA GOSPODARCZA — AŁMATY

To wydarzenie zostało zorganizowane przez Polsko-Kazachstańską Izbę Handlowo-Przemysłową. Dla firmy WWTech targi były okazją do spotkań z wieloma zagranicznymi firmami.

Celem misji było nawiązanie kontaktów biznesowych z kazachskimi firmami i rozpoznanie rynku w związku z chęcią ekspansji przez nasze przedsiębiorstwo w tym regionie.