Toczenie linii
Położenie otworów względem siebie w wielu maszynach i konstrukcjach jest ściśle określone. Tylko zachowanie wspólnej osi daje gwarancję prawidłowego funkcjonowania i możliwość połączenia ich przy pomocy kolejnego elementu. Osiągnięcie wymaganego rezultatu zapewnia stosowanie obróbki mobilnej.
Otwory ułożone w jednej linii to wytoczenia zarówno mniejszych rozmiarów w konstrukcjach i maszynach budowlanych, dźwigach oraz układach zamykania maszyn różnych gałęzi przemysłu, jak również znacznie większe. Te drugie to wytoczenia spotykane w korpusach turbin i innych wielkogabarytowych zespołach konstrukcyjnych.
Brak osiowości całego układu albo przekoszenie osi względem innej to najpoważniejsze i przy tym najczęściej spotykane wady linii otworów. Innymi usterkami dotykającymi liniowo umieszczone otwory są ich deformacje i brak geometrii, luzy w połączeniach oraz na sworzniu, a także krzywe łożyskowanie dodatkowych elementów.
Zlikwidowanie wymienionych defektów i przywrócenie prawidłowych wymiarów całego układu to zadanie, którego szybkie osiągnięcie bez względu na gabaryty wytaczania jest możliwe dzięki technologii mobilnej. Powrót do nominalnej osi, właściwych rozstawów otworów oraz ich prostopadłości względem osi to widoczne efekty naszych działań. Uzyskane wymiary i tolerancje odpowiadają pożądanym wartościom podobnie jak sama struktura powierzchni, a skorzystanie z obróbki mobilnej jest możliwe na każdym etapie istnienia takiej linii, począwszy od tworzenia nowych konstrukcji, jak również modernizacji i napraw już użytkowanych.