Współosiowa obróbka powierzchni osadczych
i oporowych w silnikach
Poprawa geometrii, osiągnięcie precyzyjnego przylegania sąsiadujących elementów oraz ich pozycjonowanie zgodne z wymogami producentów oryginalnych zespołów maszyn to efekty osiągane przy stosowaniu rozwiązań obróbki mobilnej. Technologia opracowana przez naszych inżynierów pozwala nie tylko na uzyskanie precyzyjnych rezultatów, ale również na dokonanie tego przy optymalnie zminimalizowanych kosztach i oszczędności czasu.
Powierzchnie osadcze i oporowe wymagające współosiowej obróbki w wielu przypadkach są zlokalizowane w dużych silnikach, korpusach elementów obrotowych czy zaworach. Takie umiejscowienie znacznie ogranicza możliwości stosowanych metod naprawczych czy modernizacyjnych. Dodatkowym czynnikiem warunkującym prawidłowe wykonanie prac jest osadzenie elementu, które musi być jak najbardziej dokładne. Osiągnięcie tego jest możliwe tylko dzięki precyzyjnej obróbce wspomnianych powierzchni.
Dzięki zastosowaniu rozwiązań wykorzystujących maszyny do obróbki, montowane bezpośrednio na powierzchniach wymagających interwencji, możliwe jest usunięcie wszelkiego rodzaju deformacji powstałych na skutek długotrwałego użytkowania. Eliminowane są luzy na połączeniach oraz brak prostopadłości powierzchni oporowych i osadczych w stosunku do osi głównej oraz dokonywana korekta ich położenia, jeśli występują w złym miejscu. Ponadto wszystkie elementy zespołu pasują względem siebie dzięki uzyskaniu właściwego układu osi, a powstałe w wyniku eksploatacji ubytki i korozje zostają wyeliminowane.