Jak naprawić wypracowane powierzchnie w maszynach przemysłowych bez konieczności demontażu? Usuwanie awarii w technologii „in – situ” (przenośne urządzenia do obróbki skrawaniem). Regeneracja ubytków, przywracanie konstrukcjom prawidłowych parametrów.
Sprawny, bezawaryjny sprzęt to podstawa sukcesu firmy. Każda z maszyn posiada elementy precyzyjne, łożyska oraz szereg innych części, które zapewniają możliwość jej efektywnego użytkowania. Te najważniejsze elementy, decydujące o właściwej pracy maszyn, wymagają również szczególnych rozwiązań w razie awarii. Nieszczelności, pojawienie się pęknięć czy rowków to okoliczności, których wyeliminowanie warunkuje prawidłową pracę. Zapewnienie szczelności połączeń i brak na nich luzów oraz zachowanie geometrii to tylko niektóre z szerokiej gamy zastosowań naszych usług.
Dotychczasowym sposobem postępowania było korzystanie z maszyn stacjonarnych. Zajmowało jednak znacznie więcej czasu, gdyż konieczny był demontaż, transport uszkodzonego elementu do warsztatu i ponowne zamontowanie obrobionego elementu. Takie rozwiązanie uniemożliwia również bieżącą weryfikację efektów zastosowanych metod, a przez konieczność realizacji całego szeregu czynności znacznie wydłuża się przestój w eksploatacji maszyny, a często również całego zakładu.
Nasz sposób na planowane remonty, nagłe awarie i nietypowe wyzwania stawiane przez nowe inwestycje to zastosowanie obróbki mobilnej. Pominięcie demontażu, transportu i ponownego zainstalowania części poddanej obróbce to nie tylko oszczędność czasu, ale również możliwość weryfikacji na każdym etapie prac. Dzięki działaniu bezpośrednio w miejscu eksploatacji maszyny, narzędzie do obróbki jest montowane na elemencie wymagającym interwencji, angażujemy tylko odpowiedni sprzęt, konieczny do realizacji przygotowawczych pomiarów, działania właściwego oraz końcowej akceptacji i wymaganych testów.
Innowacyjność naszego podejścia umożliwia efektywne działanie w niemal wszystkich gałęziach przemysłu.
To nie wymagająca obróbki część musi odpowiadać technicznym ograniczeniom maszyny. To zastosowane urządzenie musi sprostać wymogom zadania.
Usuwanie awarii maszyn
Już samo pojawienie się awarii jest zaburzeniem pracy całego zakładu, niezależnie czy dotyczy części bezpośrednio związanej z produkcją, eksportem czy obsługą zaplecza przedsiębiorstwa. Dlatego znalezienie skutecznego sposobu jej usunięcia oraz zapobiegania pojawienia się w przyszłości to wyzwanie, przed którym staje większość osób odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie firmy.
Przemysł energetyczny
Awarie, nagłe i nieprzewidziane przestoje w energetyce to strata nie tylko finansowa, ale również, a może przede wszystkim wiarygodności wśród klientów. Wychodząc naprzeciw potrzebom tak wymagającej branży, rozwiązania obróbki mobilnej sprawdzają się w stu procentach.
Przemysł chemiczny
Branża chemiczna obfituje w instalacje posiadające wiele trudno dostępnych miejsc, gdzie awarie czy konieczność przeprowadzenia konserwacji wymagają zachowania szczególnego bezpieczeństwa. Prace w zakładach tej gałęzi przemysłu obligują nie tylko do błyskawicznej reakcji i maksymalnej dokładności, ale również przestrzegania zasad zwiększonego ryzyka oraz sprostania zadaniu utrzymania całkowitej szczelności wszystkich połączeń.
Przemysł hutniczy
Prace w dziale hutnictwa to często działanie na ograniczonej przestrzeni, gdzie dostęp do wymagających interwencji konstrukcji jest znacznie utrudniony. Zastosowanie metod mobilnej obróbki skrawaniem pozwala ominąć przeszkody, na które przez lata napotykano.
Przemysł stoczniowy
Szeroko pojęty przemysł stoczniowy to obszar dynamicznego rozwoju, gdzie nie tylko zupełnie nowe projekty wymagają stosowania nowatorskich technologii. Również modernizacja zniszczonych elementów czy likwidowanie nagłych usterek to sprawdzian dla rozwiązań nowej generacji.
Przemysł odlewniczy
Obróbka mobilna w przemyśle odlewniczym to odpowiedź na konieczność niezwykłej dbałości o dokładność powierzchni pras oraz połączeń elementów, z których się składają. Tylko precyzyjna korekta powstałych w wyniku eksploatacji odkształceń oraz usunięcie niedoskonałości (pęknięć, spękań, chropowatości) pozwala na prawidłową i długofalową kontynuację użytkowania.
Dźwigi i konstrukcje dźwigowe
Dźwig to urządzenie, którego prawidłowe funkcjonowanie umożliwia tylko odpowiednia dbałość o wszystkie części składowe. Ich właściwe przygotowanie i utrzymanie oraz postępowanie w razie sytuacji awaryjnych to również obszar wykorzystywania obróbki mobilnej.
Offshore i konstrukcje stalowe
Lokalizacja konstrukcji Offshore oraz ich znaczne rozmiary powodują, że tradycyjne sposoby obróbki miały do pokonania szereg utrudnień na kolejnych etapach realizacji zadań. Technologia mobilna to odpowiedź na konieczność wychodzenia naprzeciw nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym. Skrócenie czasu realizacji projektów, obniżenie kosztów i montaż maszyny bezpośrednio na obrabianym elemencie otwierają nowe możliwości, ponieważ całość procesu obróbki odbywa się w miejscu użytkowania konstrukcji.
Przemysł górniczy
Rygorystyczne warunki przemysłu górniczego oraz presja zachowania ciągłości procesów eksploatacyjnych to wymagające otoczenie dla maszyn w nich wykorzystywanych. To powód, dla którego priorytetem jest ich sprawność.
Remonty maszyn i urządzeń przemysłowych
Naprawy, zarówno planowane, jak i te wynikające z niespodziewanych awarii to bolączka wszystkich gałęzi przemysłu. Szybki i profesjonalnie wykonany remont jest jednak możliwy tylko dzięki połączeniu kilku niezbędnych czynników, takich jak tempo podjęcia działań, właściwy dobór urządzeń i kompetentny zespół specjalistów.