Mobilna obróbka skrawaniem

Kompleksowe usługi przenośnymi urządzeniami do obróbki metali

Czym jest mobilna obróbka skrawaniem? – Opis technologii „in-situ” w wykonaniu firmy WWTECH Services.

   Obróbka skrawaniem to wytaczanie, toczenie, frezowanie i szlifowanie materiału przy użyciu właściwego narzędzia. Tradycyjną metodą pozwalającą na osiągnięcie pożądanych rezultatów, to znaczy prawidłowej osiowości, geometrii, czy struktury obrabianej powierzchni, było umieszczenie w maszynie części wymagającej interwencji. Wymagało to spełnienia szeregu czynników, co pozwoliło osiągnąć zamierzony efekt. Po pierwsze konieczne było przygotowanie do transportu przedmiotu poddawanego obróbce, przewiezienie do warsztatu posiadającego odpowiednie maszyny, obróbka, transport powrotny i montaż. W sytuacji, kiedy precyzyjnej obróbki wymagają powierzchnie przedmiotów wielkogabarytowych, konieczność sprostania tak długiej procedurze niesie za sobą znaczne nakłady czasu i finansów. Poza tym wydłuża czas trwania okresu, kiedy zakład nie może normalnie funkcjonować z racji niedostępności elementu poddanemu obróbce.

   Technologia obróbki mobilnej to odwrócenie tradycyjnego sposobu działania – przeniesienie obróbki w miejsce codziennego użytkowania maszyny. Odbywa się ona dzięki zastosowaniu urządzeń, które montuje się bezpośrednio na elemencie wymagającym interwencji, bez potrzeby organizowania tego rodzaju prac poza zakładem. Natomiast dokładności efektów uzyskiwanych dzięki zastosowaniu maszyn przenośnych nie różnią się od tych, które osiągają stacjonarne warsztaty obróbcze. WWTECH dysponuje w pełni mobilnym parkiem maszynowym, którego każda składowa to profesjonalna konstrukcja dając oczekiwane wyniki, przy nawet najbardziej rygorystycznych normach. Maszyny podstawowe to mobilne wytaczarki, tokarki do kołnierzy i frezarki, które są wspomagane przez wiertnice, honownice, ukosowarki i napawarki. Dzięki takiemu przygotowaniu możliwe jest wykonanie usługi najwyższej jakości, gwarantującej dalszą, długotrwałą i efektywną eksploatację.

   Posiadane maszyny to istotna, ale jednak tylko część składowa działalności naszej firmy. Aby spełniać właściwie powierzone zadania WWTECH łączy kilka czynników, które razem gwarantują sukces.

   Technologia obróbki mobilnej wg WWTECH to odpowiednia obsługa mobilnych maszyn, które dzięki temu uzyskują dokładności identyczne jak maszyny stacjonarne. Realizowanie zadań w rzeczywistych warunkach pracy, stąd naszych usług nie ogranicza ani gabaryt elementów ani wielkość warsztatu.

mobilna-obrobka_22

Wytaczanie maszynami przenośnymi

Wytaczanie i toczenie to mówiąc najogólniej oddzielenie za pomocą noża tokarskiego warstwy materiału z poddanego obróbce przedmiotu. Osiągnięcie właściwego efektu zarówno na powierzchniach zewnętrznych (toczenie), jak i wewnętrznych (wytaczanie) w tradycyjnym ujęciu wymagało przystosowania części maszyny do okoliczności warsztatu obróbczego.

CZYTAJ DALEJ

Frezowanie maszynami przenośnymi

Frezowanie to rodzaj obróbki, której kluczowym elementem jest ruch obrotowy narzędzia skrawającego. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie płaskiej powierzchni odpowiadającej wymaganym tolerancjom.
Porównywanie efektów technologii on site machining z tradycyjnym procesem obróbki na maszynach stacjonarnych nie daje właściwego spojrzenia na obie metody.

CZYTAJ DALEJ

Szlifowanie maszynami przenośnymi

Obróbka wykończeniowa, gdzie dzięki użyciu narzędzia ściernego otrzymujemy wymaganą strukturę powierzchni to szlifowanie. To końcowa obróbka gwarantująca duże dokładności wymiarowe i kształtowe, a finalna powierzchnia posiada małą chropowatość.

CZYTAJ DALEJ

Honowanie

Usuwanie niewielkich naddatków do 0,1mm w konsekwencji pozwalające na likwidację błędów kształtu otworów i zapewniające stworzenie warstwy wierzchniej bardzo dobrej jakości – tak można określić honowanie. To metoda nazywana inaczej szlifowaniem krzyżowym, doskonała w sytuacjach, kiedy konieczne jest zebranie małych wartości, a wymagane tolerancje bardzo wąskie.

CZYTAJ DALEJ

Wiercenie i odwiercanie

Wiercenie nowych otworów może odbywać się zarówno w nowych konstrukcjach, które budowane od podstaw mają precyzyjnie wyznaczone lokalizacje i rozmiary wszystkich elementów, jak i konstrukcjach użytkowanych od dłuższego czasu. Czasem podczas modernizacji, czy konieczności dopasowania obecnej struktury maszyny do włożenia nowego elementu, niezbędne jest wywiercenie zupełnie świeżego otworu. Wiercenie przy użyciu mobilnych urządzeń pozwala na dotarcie w trudno dostępne miejsca bez konieczności przenoszenia całego procesu poza teren użytkowania, co znacznie przedłuża jego trwanie.

CZYTAJ DALEJ

Gwintowanie, nacinanie gwintów

Obróbka mobilna to kompleksowe rozwiązania dla wszystkich dziedzin przemysłu. Kompletne działania mają również zastosowanie w dziedzinie otworów, gdzie oprócz ich wiercenia i nadawania odpowiedniej wielkości i struktury, możliwe jest ich gwintowanie. Zakres dostępnych rozmiarów owych gwintów to rozpiętość między zupełnie niewielkimi (M10 czy M12) a takimi o średnicach nawet M58. Możliwe jest wykonanie ich zarówno w nowo powstających konstrukcjach, jak i przy modernizowanych czy odnawianych otworach zespołów poddanych eksploatacji.

CZYTAJ DALEJ

Odkręcanie śrub

W wielu branżach, ze względu na konieczność zachowania szczelności i prawidłowości połączeń, jest położony duży nacisk na towarzyszące połączeniom śruby. Dla takich gałęzi przemysłu jak dział chemiczny, petrochemiczny czy energetyka, technologia odkręcania i przykręcania śrub pozwala na prawidłowe funkcjonowanie całego zespołu przedsiębiorstwa.

CZYTAJ DALEJ

Cięcie i ukosowanie rur

Właściwe przygotowanie rur tak, aby tworzona przez nie konstrukcja prawidłowo spełniała powierzone zadania jest celem, którego osiągnięcie warunkuje powodzenie długofalowych przedsięwzięć. Cięcie pod odpowiedni wymiar czy ukosowanie jako przygotowanie do spawania to zadanie niezwykle ważne, a jednocześnie trudne do wykonania bez odpowiedniej metody postępowania.

CZYTAJ DALEJ

Napawanie

Wielokrotnie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie obrabianym elementom czy zespołom elementów nie wystarczy zastosowanie obróbki jako jedynego rozwiązania. Oprócz samego procesu wytaczania, frezowania czy innych z użyciem maszyn mobilnych nierzadko konieczne jest wykorzystanie napawania, czyli pokrywania warstwą metalu obiektów wykonanych z tego właśnie surowca przy równoczesnym stapianiu podłoża.

CZYTAJ DALEJ

Obróbka stacjonarna

Kompleksowość usług oferowanych przez nas w ramach obróbki mobilnej jest możliwa dzięki połączeniu kilku aspektów, które tworzą spójną całość. Odpowiednie maszyny przenośne, doświadczona kadra oraz stacjonarne zaplecze umożliwiają opracowanie całościowych rozwiązań dla wszystkich gałęzi przemysłu.

CZYTAJ DALEJ

Usługi konstrukcyjne

Zakończone sukcesem wykonanie zleconego projektu jest możliwe tylko dzięki połączeniu kilku składowych, pozwalających na kompleksowe spełnienie szeregu wymagań. Biorąc pod uwagę mnogość branż korzystających z rozwiązań mobilnej obróbki skrawaniem niezwykle istotne jest wspieranie jej na każdym etapie działania.

CZYTAJ DALEJ

Obróbki specjalne

Traktowanie każdego zadania indywidualnie, konstruowanie najbardziej oszczędnych, a przy tym efektywnych rozwiązań oraz ciągły rozwój posiadanego doświadczenia i technologii – to wyznawane przez nas zasady sukcesu w pracy. Dzięki wypracowanym, najwyższym standardom pracy nawet najbardziej nieszablonowy projekt nie odwodzi nas od podjęcia działań.

CZYTAJ DALEJ