Frezowanie powierzchni płaskich

    Powierzchnie tych i wielu innych elementów są narażone na wgniecenia, zdeformowania, skrzywienia i zatarcia. Na skutek eksploatacji często tracą płaskość i geometrię w stosunku do innych elementów układu. Czasami również konieczne jest obniżenie poziomu danej części maszyny czy zespołu. W takim przypadku również konieczne jest wykorzystanie tego rodzaju obróbki.

    Rozwiązaniem dającym gwarancję uzyskania prawidłowej geometrii zarówno podczas tworzenia nowych konstrukcji, jak i legalizacji i modernizacji powierzchni już eksploatowanych jest obróbka mobilna. Posiadanie różnego typu frezarek będących do stałej dyspozycji zespołu naszych doświadczonych inżynierów pozwala na dopasowanie ich do powierzchni dowolnego kształtu i gabarytu.

obróbka otworów

    Możliwość swobodnego komponowania elementów składowych każdej maszyny, pozwala na dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca, bez konieczności organizowania demontażu i transportu części do warsztatu. Wykonanie zadania nie potrzebuje zbędnych nakładów czasowych i finansowych, przy czym uzyskiwane rezultaty nie odbiegają od najbardziej rygorystycznych standardów, a wyznacznikiem jest płaskość i właściwa struktura powierzchni.

    Frezowanie ma na celu przywrócenie prawidłowej płaskości powierzchni, wielokrotnie obarczonej koniecznymi do spełnienia tolerancjami, aby właściwie wypełniała swoje zadanie. Wielokrotnie jednak dotarcie do wymagającej obróbki powierzchni oraz uzyskanie pożądanych parametrów wiąże się z pokonaniem wielu przeszkód.

obróbka otworów

    Powierzchniami, które najczęściej wymagają precyzyjnej, mechanicznej obróbki są fundamenty pod maszyny i urządzenia, prowadnice i stoły, na których są umieszczane oraz posadowienia. Frezowania wymagają też nierzadko poszczególne komponenty owych maszyn i instalacji, takie jak przylgi, elementy dzielone, kołnierze, matryce czy fragmenty pras.

Frezarki

PM4200

Frezarka przenośna PM4200
Max. przesunięcie osi X 508,0, 1244,6 lub 1981,2 mm
Max. przesunięcie osi Y 203,2 mm wrzeciono Weldon
304,8 mm wrzeciono HSK
Max. przesunięcie pionowe 76,2 mm wrzeciono Weldon
101,6 mm wrzeciono HSK
Rozmiar wrzeciona 19,1 mm Weldon
Opcje zasilania elektryczne
pneumatyczne
hydrauliczne

Download

Specyfikacja

PM4200

Frezarka bramowa LM5200
Max. przesunięcie osi X 2133,6 mm
Max. przesunięcie osi Y 863,6 mm
Max. przesunięcie pionowe 101,6 mm
Rozmiar wrzeciona 101,6 – 145,4 mm
Opcje zasilania hydrauliczne

Download

Specyfikacja

LM6200

Frezarka bramowa LM6200
Max. przesunięcie osi X 4470,4 mm
Max. przesunięcie osi Y 2692,4 mm
Max. przesunięcie pionowe 203,2 mm
Rozmiar wrzeciona 101,6 – 254,0 mm
Opcje zasilania hydrauliczne

Download

Specyfikacja