Frezowanie wpustów/wypustów

   Osadzenie nowych elementów na wielkogabarytowych zespołach to zadanie wymagające precyzji przygotowania i wykonania. Chociaż sam podlegający obróbce odcinek zazwyczaj jest znacznie mniejszych rozmiarów, jego parametry są kluczowe dla działania całego zespołu. Zamontowanie na wałach zamków umożliwiających umieszczenie elementów w prawidłowym położeniu to najpopularniejszy przykład wykorzystania frezarek mobilnych.

obróbka otworów

   Często takiemu frezowaniu poddawane są nowe elementy konstrukcji stoczniowych, gdzie prawidłowe osadzenia warunkują poprawną i bezpieczną pracę całego przedsiębiorstwa. Wielokrotnie jednak dostęp do poszczególnych części, mimo dużych rozmiarów całości jest trudno dostępny, a demontaż nie tylko wymagałby znacznych nakładów finansowych, ale przede wszystkim długotrwałego przestoju uniemożliwiającego funkcjonowanie całego zakładu. Zdarzają się także sytuacje, gdzie bezwzględnym wymogiem jest zachowanie najwyższej precyzji w montażu kolejnych elementów konstrukcji. Z tego powodu dopiero po montażu całości możliwe jest wyznaczenie miejsca elementów pasowych.

obróbka otworów

   W takich przypadkach zastosowanie opracowanej przez nasz zespół technologii obróbki z użyciem maszyn mobilnych spełnia nawet najbardziej rygorystyczne wymogi i ograniczenia czasu, przestrzeni i kosztów dodatkowych. Tworzenie nowych i legalizacja istniejących wpustów i wypustów dzięki wyeliminowaniu konieczności demontażu podlegającej obróbce części przestało być zadaniem określanym jako niemożliwe.

Frezarki do zamków

km3000

Frezarka do wpustów/wypustów (kluczy) KM3000
Długość rowka 152,4 mm
Szerokość rowka 31,8 mm
Średnica wału 19,1 – 266,7mm
Opcje zasilania elektryczne
pneumatyczne
hydrauliczne

Download

Specyfikacja

okm4000

Frezarka do wpustów/wypustów (kluczy) KM4000
Długość rowka 2013,2 mm
Szerokość rowka 82,6 mm z 50,8 mm
Średnica wału 101,6 – 609,6 mm
Opcje zasilania elektryczne
pneumatyczne
hydrauliczne

Download

Specyfikacja

PM4200

Frezarka przenośna PM4200
Max. przesunięcie osi X 508,0, 1244,6 lub 1981,2 mm
Max. przesunięcie osi Y 203,2 mm wrzeciono Weldon
304,8 mm wrzeciono HSK
Max. przesunięcie pionowe 76,2 mm wrzeciono Weldon
101,6 mm wrzeciono HSK
Rozmiar wrzeciona 19,1 mm Weldon
Opcje zasilania elektryczne
pneumatyczne
hydrauliczne

Download

Specyfikacja