Współosiowa obróbka powierzchni osadczych
i oporowych w silnikach

   Poprawa geometrii, osiągnięcie precyzyjnego przylegania sąsiadujących elementów oraz ich pozycjonowanie zgodne z wymogami producentów oryginalnych zespołów maszyn to efekty osiągane przy stosowaniu rozwiązań obróbki mobilnej. Technologia opracowana przez naszych inżynierów pozwala nie tylko na uzyskanie precyzyjnych rezultatów, ale również na dokonanie tego przy optymalnie zminimalizowanych kosztach i oszczędności czasu.

Współosiowa obróbka powierzchni osadczych i oporowych

   Powierzchnie osadcze i oporowe wymagające współosiowej obróbki w wielu przypadkach są zlokalizowane w dużych silnikach, korpusach elementów obrotowych czy zaworach. Takie umiejscowienie znacznie ogranicza możliwości stosowanych metod naprawczych czy modernizacyjnych. Dodatkowym czynnikiem warunkującym prawidłowe wykonanie prac jest osadzenie elementu, które musi być jak najbardziej dokładne. Osiągnięcie tego jest możliwe tylko dzięki precyzyjnej obróbce wspomnianych powierzchni.

Współosiowa obróbka powierzchni osadczych i oporowych

   Dzięki zastosowaniu rozwiązań wykorzystujących maszyny do obróbki, montowane bezpośrednio na powierzchniach wymagających interwencji, możliwe jest usunięcie wszelkiego rodzaju deformacji powstałych na skutek długotrwałego użytkowania. Eliminowane są luzy na połączeniach oraz brak prostopadłości powierzchni oporowych i osadczych w stosunku do osi głównej oraz dokonywana korekta ich położenia, jeśli występują w złym miejscu. Ponadto wszystkie elementy zespołu pasują względem siebie dzięki uzyskaniu właściwego układu osi, a powstałe w wyniku eksploatacji ubytki i korozje zostają wyeliminowane.

Wytaczarki

bb4500

Przenośna wytaczarka BB4500
Średnica wału 44,5 mm (opcjonalnie 31,8 mm)
Średnica wytaczania 38,1 – 254 mm
Max. posuw 609,6 mm
Moment na wale 565,4 Nm
Opcje zasilania elektryczne
pneumatyczne
hydrauliczne

Download

Specyfikacja

bb5000

Przenośna wytaczarka BB5000
Średnica wału 63,5 mm (opcjonalnie 31,8 mm)
Średnica wytaczania 38,1 – 609,6 mm
Max. posuw 914,4 mm
Moment na wale 54,2 N m
Opcje zasilania elektryczne
pneumatyczne
hydrauliczne

Download

Specyfikacja

bb6000

Przenośna wytaczarka BB6000
Średnica wału 88,9 mm
Średnica wytaczania 223,5 – 1036,3 mm
Max. posuw dł. wału
Moment na wale 637,2 – 2467 N m
Opcje zasilania hydrauliczne

Download

Specyfikacja