Szlifowanie czopów i wałów

Szlifowanie to rodzaj obróbki, której celem jest uzyskanie wysokiej gładkości powierzchni przy drobnej korekcie geometrii. Takie postępowanie w stosunku do części napędowych takich jak czop i wał sprawia, że poprawia się praca całego układu, a w przyszłości jest on znacznie mniej narażony na awarie i poważne usterki.

szlifowanie_czopow_model

szlifowanie-walow_model

Zastosowanie tego rodzaju obróbki pozwala na poprawę jedynie nieznacznych ubytków, jednak wykorzystanie jej jako wykończenia poprzedzającej, bardziej kompleksowej pozwala na uzyskanie pożądanych efektów. Dzięki wykorzystaniu technologii obróbki w pełni mobilnymi maszynami prace mogą być prowadzone na każdym odcinku wału i czopie bez konieczności demontażu całego układu. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu przestoju maszyny, a w konsekwencji całego zakładu.

szlifowanie czopów i wałów

Przeprowadzenie precyzyjnej, końcowej obróbki poza warsztatem przy zachowaniu wymaganych parametrów to zadanie wymagające odpowiedniego sprzętu i umiejętności zespołu przygotowującego i realizującego całość zadania. Nasza technologia szlifowania czopów i wałów maszynami przenośnymi spełnia w stu procentach swoje zadanie, a każdy kolejny projekt to okazja do poszerzenia jej zastosowań.