Przemysł hutniczy

  Prace w dziale hutnictwa to często działanie na ograniczonej przestrzeni, gdzie dostęp do wymagających interwencji konstrukcji jest znacznie utrudniony. Zastosowanie metod mobilnej obróbki skrawaniem pozwala ominąć przeszkody, na które przez lata napotykano.

  Korzystanie z dotychczasowych, stacjonarnych metod, znacznie wydłużało czas całego postępowania. Samo dotarcie w tak trudnych warunkach do miejsca awarii często kosztuje wiele czasu i wysiłku. Dawniej dopiero wtedy następowałby demontaż, czyli kolejne kroki etapu przygotowania. Dzięki w pełni mobilnemu parkowi maszynowemu wspieranemu przez zaplecze stacjonarne, możliwe jest natychmiastowe przystąpienie do prac właściwych, czyli obróbki. Wykonywanie jej w regularnych warunkach funkcjonowania maszyny pozwala na równoczesną ocenę i weryfikację uzyskanych efektów zmniejszającą przerwę w ciągłości produkcji.

przemysł hutniczy

Usługi
Frezowanie zdegradowanych powierzchni klatek walcowniczych
Odtwarzanie poprawnej geometrii klatek walcowniczych
Przywrócenie wymiarów nominalnych klatek walcowniczych
Regeneracja powierzchni stykowych w poduszkach oporowych (regeneracja czoków)
Naprawa i regeneracja połączeń sworzniowych
Regeneracja powierzchni pod łożyska
Legalizacja fundamentów pod maszyny
Obróbka połączeń kołnierzowych
Regeneracja i powiększanie gwintów
Przygotowanie króćców pod spawanie w walczakach
Legalizacja osadzeń pod łożyska w kruszarkach
Legalizacja czopów młynów kulowych pod łożyska
Obróbka czopów wielkiego pieca
Regeneracja i naprawa gwintów w trawersie przekładni ślimakowej
Odtwarzanie układów zamykania
Usuwanie urwanych śrub
Pomiary metrologiczne

Ponadto specjalizujemy się w niestandardowych zadaniach ograniczonych terminowo.

Profesjonalne odtwarzanie układów zamykania

Przy pomocy naszego w pełni mobilnego parku maszynowego szybko i bez zbędnej zwłoki zajmiemy się odtworzeniem układów zamykania w maszynach hutniczych wymagających tego rodzaju pomocy. Mimo dość ograniczonej przestrzeni, gwarantujemy Ci szybką i kompleksową usługę, niewpływającą na trwające obok pozostałe prace Twojego przedsiębiorstwa. Taka mobilna operacja pozwala wykonać precyzyjne pomiary i określić niezbędne wartości współrzędne tak, aby czym prędzej scalić uszkodzony układ bądź nawet w zupełności go odtworzyć. Każda taka pomoc z naszej strony odbywa się przy użyciu precyzyjnych urządzeń pomiarowych, m.in. Lasera Tracker i ramienia pomiarowego firmy FARO. Bezstykowe analizy, które dzięki nim możemy wykonać, sprawią, że naprawimy Twój sprzęt, bez względu na jego lokalizację, gdyż dostęp do niego znajdziemy w każdych warunkach. Odtworzenie układów zamykania, które wykonamy dla Ciebie, to zadanie zajmujące nam kilka chwil i sprawiające, że będziesz zadowolony!

Regeneracja i powiększanie gwintów, czyli prosty sposób na dłuższe życie maszyny

Usługa regeneracji gwintów bądź ich powiększania to czynności pozwalające przywrócić Twojej maszynie prawidłowe parametry, by kontynuowała swą pracę bez opóźnień czy niedociągnięć. Technologia “in-situ”, w oparciu o którą działamy w takich przypadkach, umożliwia nam naprawę określonych wcześniej usterek, bez konieczności demontażu urządzenia. Mobilny park maszynowy i zestaw wierteł, jakie wchodzą w jego skład, pozwolą w mgnieniu oka zdefiniować położenie usterki, rozwiercić zerwane, czy też nadpęknięte wcześniej gwintowanie i wykonać ponowny nagwint. To wszystko zajmie kilka chwil, a praca Twojej firmy ani na sekundę nie zostanie przerwana. Pracując w ten sposób, dajemy Ci pewność, iż regeneracja i powiększanie gwintów, to zadanie szybkie, proste i niekolidujące z Twoimi pozostałymi planami.

Mobilna pomoc w przypadku regeneracji powierzchni pod łożyska

Kolejną usługą, którą wykonamy dla Ciebie przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii, docierającej w nawet najbardziej ukryte zakamarki maszyny hutniczej, jest regeneracja powierzchni pod łożyska. W tym przypadku całkowicie “zdalnie” zajmiemy się tą sprawą i dołożymy wszelkich starań, aby wskrzesić łożysko, które odmówiło posłuszeństwa. Abyś mógł na nowo korzystać ze swojego urządzenia, pracę zaczniemy od usunięcia zepsutej powłoki na łożysku i nałożenia nowej warstwy. Tak przygotowany element poddamy na nowo procesowi wulkanizacji, aby uzyskał pełną szczelność i był gotowy do dalszej eksploatacji. To kolejny sposób na naprawę maszyny bez konieczności jej rozmontowywania i zatrzymywania pracy Twego przedsiębiorstwa. Precyzyjna, szybka reakcja ze strony naszych serwisantów zatrzyma ewentualne awarie oraz przywróci zakładowi hutniczemu właściwy tor codziennej pracy.