Frezowanie maszynami przenośnymi

Usługi precyzyjnego frezowania metali na miejscu u klienta

Frezowanie stacjonarne i mobilne.
Cechy charakterystyczne obu technologii według doświadczenia WWTECH Services.

Frezowanie to rodzaj obróbki, której kluczowym elementem jest ruch obrotowy narzędzia skrawającego. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie płaskiej powierzchni odpowiadającej wymaganym tolerancjom.

Porównywanie efektów technologii on site machining z tradycyjnym procesem obróbki na maszynach stacjonarnych nie daje właściwego spojrzenia na obie metody. Dopiero prześledzenie całej procedury, kolejnych kroków postępowania pozwala na dostrzeżenie zalet proponowanych rozwiązań.

Dla frezarek przenośnych najważniejsze jest dotarcie do wymagającego interwencji elementu bez względu na trudności miejsca i przestrzeni. Dlatego następuje odwrócenie procesu technologicznego. Maszyna frezująca jest zamontowana bezpośrednio na obrabianym elemencie zespołu, a przeprowadzany proces podlega bieżącej weryfikacji. Jednak osiągane rezultaty nie odbiegają od tych uzyskiwanych w warsztatach. Ponadto jednak zachowane są znaczne oszczędności czasu i kosztów związane z brakiem konieczności transportu i demontażu poszczególnych części konstrukcji.

frezowanie powierzchni płaskich

Frezowanie powierzchni płaskich

Frezowanie ma na celu przywrócenie prawidłowej płaskości powierzchni, wielokrotnie obarczonej koniecznymi do spełnienia tolerancjami, aby właściwie spełniała swoje zadanie. Wielokrotnie jednak dotarcie do wymagającej obróbki powierzchni oraz uzyskanie pożądanych parametrów wiąże się z pokonaniem wielu przeszkód.

CZYTAJ DALEJ

Frezowanie powierzchni radialnych

Powierzchnie o radialnym kształcie występujące na kołnierzach wielkogabarytowych, powierzchniach pras i fundamentów, posadowieniach łożysk wieńcowych oraz posadowieniach w kształcie okręgu to niektóre z miejsc, gdzie zachowanie płaskości i geometrii wymagają zastosowania obróbki mechanicznej.

CZYTAJ DALEJ

Toczenie linii

Współosiowe wytaczanie wielkogabarytowe

Frezowanie rowków

Zadaniem powierzchni przylegających jest przede wszystkim zachowanie szczelności. Osiągnięcie tego celu ułatwia zastosowanie dodatkowych sposobów utrzymania hermetyczności, takich jak rowki uszczelniające. Frezowanie to metoda, przy pomocy której można tworzyć zupełnie nowe rowki, ale również modernizować i legalizować już istniejące.

CZYTAJ DALEJ

Frezowanie wpustów/wypustów

Osadzenie nowych elementów na wielkogabarytowych zespołach to zadanie wymagające precyzji przygotowania i wykonania. Chociaż sam podlegający obróbce odcinek zazwyczaj jest znacznie mniejszych rozmiarów, jego parametry są kluczowe dla działania całego zespołu. Zamontowanie na wałach zamków umożliwiających umieszczenie elementów w prawidłowym położeniu to najpopularniejszy przykład wykorzystania frezarek mobilnych.

CZYTAJ DALEJ

Frezowanie specjalne

Frezowanie specjalne

W odpowiedzi na wyzwania współczesnego, szybko rozwijającego się przemysłu w każdej dziedzinie konieczne było stworzenie takich metod obróbki, które sprostają stawianym wymaganiom. Wszystkie branże mimo różniących je obszarów działania oczekują sprawności, szybkości i profesjonalizmu usług, z których korzystają.

CZYTAJ DALEJ